Alchymista

Cukrárna Alchymista – jednoduše synonymum pro nejvíc úžasné dorty a koláče. Místo, které zná každý obyvatel Letné, ne-li celé Prahy. A to nejen právě kvůli vyhlášeným dortům, ale také díky přenádherné zahrádce, kde si dávají dostaveníčka již celé generace, páč Cukrárna Alchymista je na svém místě (ulice Jana Zajíce 957/7) od roku 1998, tedy více než 20 let!

Během našeho povídání s Petrem Holatou a Patricií Ebelovou jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o kavárně, třeba jak to bylo s vítězstvím o nejlepší cheesecake (čtěte chézekaké), jak vznikl název snad nejlepšího dortu, co jsme kdy měli – Berlin Cake nebo proč je místní tradicí chodit tak nějak ze staré doby.

Pusťte si náš rozhovor s Petrem a Patricií a nechte nám tu třeba nějaký koment, co se vám na rozhovoru líbilo nebo na co byste se třeba zeptali vy:-)

TA KAVÁRNA

TA KAVÁRNA, nejznámější sociální kavárna v Praze, která dává příležitost mladým lidem. Najdete ji na pražském Vyšehradě a o pozitivní energii zde není nouze. Jak funguje TA KAVÁRNA v posledních měsících, jak funguje celkově a zda je výhodou být sociální kavárnou v době covidové či není? To se dozvíte z následujícího videa.

Náš dík patří hlavně Veronice Smutné a Andree Šváchové, které stojí za touto kavárnou. Přejeme příjemný poslech a pokud byste rádi nám zanechali nějaký vzkaz, zda se vám obsah líbí nebo nelíbí, tak můžete zde do komentářů a my se nad nimi zamyslíme a vyšpekulujeme, jak a co příště.